MİRAY İNŞAAT

1994 yılında temelleri atılan Miray İnşaat A.Ş; Sanayi tesisleri, Eğitim Tesisleri, Hastane, Antrepo, Ticari Ofis, Rezidans ve Konut İnşaatları başta olmak üzere Üst yapı ve Altyapı alanlarında faaliyet göstermektedir. Kaliteli hizmet ve Kaliteli ürün anlayışını belirleyen şirketimiz 2008 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi belgelerini alarak çalışmalarında Yüksek Kalite Standartlarını uygulamaya koymuştur.

Miray İnşaat A.Ş, Kurumsal Stratejisini faaliyet gösterdiği sektörde lider olmak, çevreye ve toplum değerlerine saygılı çalışmalarla sürdürülebilir gelişmeye ve daha iyi bir geleceğe katkıda bulunmak olarak belirlemiştir. Bu doğrultuda, edinmiş olduğu güvenilir ve istikrarlı yapısından taviz vermeden 28 yılı aşan tecrübe ve bilgi birikimini, öncü yatırımlarla faaliyet alanlarına aktarmaktadır.

Şirketimiz müşteri odaklılığını, çalışan memnuniyetini ve verimliliği merkez alarak kurumsal yönetim ilkelerine dayanan bir yöntem yaklaşımı bulunmaktadır. Bu yaklaşım toplumun yararlandığı ve yararlanacağı sosyal sorumluluk anlayışı ile değer kazanmakta ve gelişmektedir.

Sürekli olarak gelişen ve çözüm ortaklıkları ile gün geçtikçe büyüyen Miray İnşaat ailesi, yapmış olduğu yatırımlar ve özgün projeler ile sektöründeki ayrıcalıklı yerini korumaya devam ederek faaliyetlerini sürdürme kararlılığındadır.

MİSTRAL İZMİR

Mistral İzmir konut, ofis, çarşı, ve otelden oluşan karma kullanım projesidir. İzmir’de ilk çift cephe uygulamalı ofis binası toplam 48 kattan oluşmaktadır. 38 katlı konut kulesinin toplam 9 katında bir otel bulunmakta olup toplam 110 adet daire mevcuttur.

Betonarme ve çeliğin aynı anda kullanıldığı kompozit bir yapı olma özelliği taşıyan Mistral İzmir, aynı zamanda tasarımındaki çevre dostu ve enerji tasarrufu yapan uygulamalarıyla, yeşil bina özelliğini taşıyor. Gold LEED sertifikasına sahip olan Mistral İzmir, doğal kaynaklara ve çevreye, insane, kısacası dünyaya saygılı bir proje.

TOPLAM ARSA ALANI: 13,923 m2.

İNŞAAT ALANI: 122.000 m2

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ

6 adet amfi, 52 adet sınıf, çok amaçlı salon ve laboratuarlardan oluşan 25.000 m2 kapalı alana sahip yapı, 2013 yılında inşa edilmiştir.

İNŞAAT BİLGİLERİ

YIL: 2012 -2013

UYGULANAN YAPI TEKNİĞİ

Betonarme + Çerçeveli + Perdeli Sistem

LA ŞARAPÇILIK

2014 yılında inşa edilen komplekste; üretim binası, mamul depo ve tadım merkezi bulunmaktadır.

ÜRETİM BİNASI

Tamamı çelik kontrüksiyondan inşa edilmiş üretim tesisi 2.100 m2 kapalı alana sahiptir.

MAMÜL DEPO

Şişelenmiş ürünlerin stoklanacağı, tamamı soğuk depo olarak planlanan 720 m2’lik bir depo alanına sahiptir.

MAHZEN VE TADIM MERKEZİ

4.500 m2’lik tesis içerisinde 1000 adet fıçının stokalandığı mahzene, 800 m2 soğuk depo ve zemin katta 700 m2’lik tadım ve sunum alanı bulunmaktadır.

BAYRAKLI TOWER

Betonarme + Çerçeveli, Perdeli Sistem Yaklaşık 6840 m2’lik arsa üzerinde 3 bodrum + 24 katlı olarak inşa edilen yapı, 97 metre yüksekliğindedir. Sistem kalıp ile konvensiyonel olarak 24 ay içerisinde tamamlanmış olup, proje yeni zemin şartlarından dolayı fore kazık ve jet grout zemin iyileştirmesi yapılmıştır. Proje toplamında 166 ofis, 17 mağaza, 1 adet iki katlı spor salonu bulunmaktadır.